Przyjaciele Małego Księcia

OLGA BOŁĄDŹ

Ambasadorka Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Mały Książę” w Toruniu.

„Przyjaciele są jak ciche anioły…”

Na początku stycznia 2015 roku zostałam Ambasadorką Niepublicznego Przedszkola Terapeutycznego „Mały Książę” w Toruniu. Jest mi niezmiernie miło rozpocząć współpracę z Przedszkolem.

Wierzę, że wspólnie uda nam się zrealizować wiele przedsięwzięć, a także przełamywać bariery społeczne i stereotypy dotyczące autyzmu, i tym samym przyczynić się do poprawy jakości życia osób z autyzmem i ich rodzin. Bo przecież, jak powiedział Mały Książę, „przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać”.

Ambasadorka… kim jest?

Olga Bołądź urodziła się 29 lutego 1984 w Toruniu, jest aktorką filmową i teatralną.

W 2007 r. ukończyła PWST w Krakowie. W tym samym roku jeszcze w trakcie studiów złożyła podanie o półroczne stypendium na wyjazd do Barcelony, gdzie zagrała w przedstawieniu dyplomowym „Dell Arte no es trista”.

Następnie studiowała na akademii imienia Stelli Adler (Stella Adler Academy of Acting and Theatre) w Los Angeles. Występowała na deskach Narodowego Starego Teatru, warszawskiego Teatru „Polonia” i innych. W Barcelonie grała po hiszpańsku. W 2010 w parze z Łukaszem Czarneckim brała udział w XI edycji Tańca z gwiazdami, zajmując 4. miejsce

Kilka filmów z udziałem Olgi Bołądź zyskało uznanie międzynarodowe. Na 7. Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Moskwie (15–22 maja 2014), Swietłogorsku (12–15 czerwca) i innych miastach Rosji sala kina wypełniła się po brzegi publicznością, dla której rozpoczął się pokaz filmów Dziewczyna z szafy i Nad życie, gdzie aktorka zagrała rolę główną.

Ma syna Brunona (ur. 2013). Aktorka włada kilkoma językami: angielskim, włoskim i hiszpańskim.

Olga Bołądź była wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród:

  • Nagroda Prezydenta Torunia dla filmowca związanego z regionem kujawsko pomorskim na VIII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Tofifest” w Toruniu (2010)
  • Nagroda za rolę Basi w filmie Skrzydlate świnie na 2. Festiwalu Filmu i Sportu w Wałczu