Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Autyzmem „Mały Książę” w Toruniu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Autyzmem „Mały Książę” w Toruniu

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że 1 września 2015 roku działalność rozpoczyna Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Autyzmem „Mały Książę” w Toruniu. Jej powstanie jest odpowiedzią  na oczekiwania rodziców i opiekunów dzieci kończących edukację w przedszkolach.

Bardzo zależało nam na tym, by dzieci, które uczęszczały do przedszkola i korzystały z oferowanej przez nas terapii, miały możliwość kontynuowania nauki w najlepszych dla nich warunkach. Nie ma żadnych wątpliwości co do faktu, iż tylko kompleksowe i ustrukturyzowane oddziaływania terapeutyczne mogą przynieść pożądane efekty. Podjęliśmy więc decyzję o poszerzeniu naszej oferty i stopniowo dążymy do budowania całościowego systemu kształcenia, w którym ważna jest nie tylko edukacja i terapia, ale też wsparcie dla rodziny oraz osób z najbliższego otoczenia dziecka.

Szkoła oferuje terapię z wykorzystaniem naukowo potwierdzonej metody, jaką jest Stosowana Analiza Zachowania. Jesteśmy otwarci na potrzeby i oczekiwania naszych przedszkolaków oraz uczniów, zawsze wychodzimy im naprzeciw. Dlatego też w sposób szczególny dbamy o wysoki standard oferowanej przez nas terapii, m.in. poprzez współpracę z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku (pierwszą w Polsce i Europie repliką Princeton Child Development Institute w USAjedną z najlepszych placówek terapeutycznych na świecie). Praca naszych terapeutów poddawana jest systematycznej superwizji, a dyrektor IWRD, dr Anna Budzińska oraz trener IWRD, Pani Marta Wójcik przekazują zalecenia dotyczące konstruowania programów terapeutycznych. Dodatkowo wszyscy pracujący u nas terapeuci stale podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w sympozjach, szkoleniach, kursach, a także studiach podyplomowych.

Dziękujemy Rodzicom, wszystkim naszym Przyjaciołom i Sympatykom, Wydziałowi Edukacji, Kuratorium, całemu zespołowi „Małego Księcia”.