„Niebieskie światło dla autyzmu”

„Niebieskie światło dla autyzmu”

Szanowni Państwo,

zachęcamy do wzięcia udziału w akcji  „Niebieskie światło dla autyzmu” wydarzenia organizowanego w ramach działań „Niebieski kwiecień w Toruniu – wiem więcej o autyzmie”.

Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem autyzmu. Na organizowane przez nas przedsięwzięcie (trwające cały miesiąc) składa się szereg wydarzeń, które z jednej strony mają informować, czym jest autyzm, jak go rozpoznać, gdzie zgłosić się z prośbą o pomoc i poradę, z drugiej zaś – staną się okazją do dyskusji na temat skutecznych sposobów oddziaływań terapeutycznych.

Od kilkunastu lat na świecie (w tym również w Polsce) organizowana jest globalna akcja „Zaświeć się na niebiesko” („Light it up blue”). Tego dnia na niebiesko świecą najbardziej znane obiekty architektoniczne: Empire State Building w Nowym Jorku, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, Wielki Mur Chiński czy budynek opery w Sydney (w Polsce m.in. Spodek w Katowicach, Manufaktua w Łodzi, Sala Widowiskowa w Toruniu). My również chcielibyśmy przyłączyć się do ogólnoświatowej akcji. Bardzo nam zależy, by i Państwo w tym dniu byli razem z nami. Naszą akcję można wesprzeć także poprzez zaakcentowanie niebieskim dodatkiem np. ubrania. Zachęcamy również do robienia pamiątkowych zdjęć z niebieskim akcentem i wysyłanie ich na adres e-mail:nptmalyksiaze@gmail.com. Udostępnione przez Państwa fotografie zamieścimy na przygotowanym na tę okazję wydarzeniu na facebooku, jako udokumentowanie udziału w akcji.

Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli zaświecą Państwo z nami.